Skip links

Google My business Hakkında Bunları Biliyor Muydunuz ?

Google My Business’ı muhtemelen duymuşsunuzdur. Ancak nasıl kullanılacağını gerçekten biliyor musunuz? İşletme kaydınızı düzgün bir şekilde ayarlarsanız, potansiyel müşterilere ulaşabilir ve iş dünyasında güvenilirlik sağlayabilirsiniz.

Google Benim İşletmem hakkında bilmeniz gereken ilk şey, bunun yalnızca insanların işletmenizi Google’da bulmasının bir yolu değil, aynı zamanda Google’da işletmenizle etkileşime geçmelerinin de bir yolu olduğudur. Bu, biri sizi aradığında, geçmiş müşterilerin yorumları da dahil olmak üzere şirketiniz hakkında bilgiler içeren bir sayfa görecekleri anlamına gelir. Bu, sizinle çalışmayı düşünen kişilerin bunu yapmak isteyip istemediklerine karar vermelerine yardımcı olabilir.

İkinci olarak, kaydınıza ne kadar çok bilgi eklerseniz, insanların sizinle doğrudan iletişime geçmeden veya fiziksel konumunuzu ziyaret etmeden önce şirketiniz hakkında bilmeleri gerekenleri bulma olasılığı o kadar artar! Bu nedenle, şirketleriyle ilgili bu tür bilgileri yönetmekten sorumlu olan her işletme sahibi veya yöneticisi için her şeyin her zaman güncel olduğundan emin olmak önemlidir.

Google My Business’ın artık profesyonel profilinizi tasarlamanın ve paylaşmanın yeni bir yolunu sunduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. İşletme sayfanız çevrimiçi varlığınızın önemli bir parçasıdır; potansiyel müşteriler sizi Google’da bulabilir, çalışma saatlerinizi, adresinizi, telefon numaranızı ve şirketinizle ilgili diğer ayrıntıları görebilir. Bugün, işletme sayfanızı ziyaret eden kişiler için görsel olarak çarpıcı bir deneyim oluşturmanıza olanak tanıyan “tasarımcı profilleri” adlı yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.
İyi tasarlanmış bir işletme profili, daha fazla müşteriyle bağlantı kurmanıza ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur.

Profil fotoğrafları: Profil fotoğrafınızın net ve berrak olduğundan emin olun. Çok küçükse, insanlar sayfanızı ziyaret ettiklerinde veya arama sonuçlarında tıkladıklarında net bir şekilde göremezler.
Şirket bilgileri: “Hakkında” bölümü sayfanızın en önemli kısımlarından biridir. İnsanlara ne yaptığınız, ne kadar süredir faaliyette olduğunuz, kimlerin çalıştığı ve sizi aynı alandaki diğer işletmelerden farklı kılan özellikler dahil olmak üzere işletmeniz hakkında bilgi verir. İnsanlar bir şirketten bir şey satın almadan önce bunu bilmek isterler; bu nedenle bu fırsatı, sizi neden diğerlerine tercih etmeleri gerektiğini anlatarak kendinizi diğerlerinden ayırmak için kullanın!

Google My Business, profesyonel profilinizi tasarlamak ve paylaşmak için yeni bir yol sunuyor. İster tek kişilik bir işletme ister kurumsal bir işletme yönetiyor olun, işletme bilgilerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve daha fazlasını sergilemek için ücretsiz bir profil oluşturabilirsiniz. Ardından Google Haritalar ve Google Arama’da paylaşarak sizden satın almaya hazır müşterilere hemen ulaşın.

Bu sadece bir başlangıç. Gelecekte, işletme profilinizi tasarlamanıza ve yönetmenize yardımcı olacak daha fazla özellik ve araç eklenecektir. Google My Business hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Başlarken sayfamızı ziyaret edin.

Yorum gönderin

Home
Account
Cart
Search