Skip links

Google Search Console Nedir ve Neden İhtiyacınız Var?

     Google Search Console üzerinden web sitesi ile ilgili veriler incelenir ve düzenli olarak kontrol edilmesi gerekenlerin neler olduğunun bilgisini elde edebilirsiniz.

     Web sitesi için rapor alma özellikleri ile Google’nun bir web sitesinin sağlıklı olduğunu ve güvenilirliğini kontrol etme imkanına sahip olabilirsiniz.

     Google’nun rapor alma özelliği ile sağlıklı bir web sitesi düzenlemeye yeterli zaman harcar ve bu sayede hem sitenizin içeriğini hem de Google tarafından hangi kriterlerin karşılandığını görebilirsiniz. Web sitesinize ait her ay şu verileri incelenir:

  • En son yapılan önemli değişikliklerin listesi
  • Araştırma motoru optimizasyonu için kullanılan teknikler ile ilgili bilgi ve uygulamaların verilmesi
  • Yeni sitelerin eklenmesi ile ilgili bilgiler

     Google search console uygulaması her google pagerank güncellemesinde değişen bir yapı kullanıcılar açısından bulunmaktadır. Bu uygulama ile sitelerin içeriklerine ve yapısına dair birtakım bilgiler edinirken, güncellemeyi yaptığınızda Google’dan ücretsiz olarak alacağınız raporu da bulabilirsiniz. Bu yapı, pagerank güncellemesi ile ilgili olarak yeni bir bölüm olarak dikkat çekmiştir. Bu sayede sitelerinizin Google tarafından ne kadar sağlam olduğunu veya hangi kriterlerin karşılandığını görebilirsiniz.

Yorum gönderin

Home
Account
Cart
Search