360 Derece Dijital Pazarlama Kadıköy Sosyal medya yönetimi

By Published On: 11 Kasım 20217,7 min read
kadikoy sosyal medya yonetimi 1

KADIKÖY SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ & PAZARLAMASI

Sosyal medya; kişi ve kurumların etkileşim kurmasına yardımcı olarak hedef kitle ile sürekli iletişim halinde olmasına fayda sağlayan bir yapıdır.Kadıköy sosyal medya yönetimi wibisoft 360 derece dijital ajans tarafından uzun yıllardır profesyonel sosyal medya yönetim hizmeti vermektedir.Özellikle mobil cihazlar ve tabletler vasıtası ile günün hemen her anında aktif olunan sosyal medyada İnstagramFacebook ve linkedin gibi pek çok alan bulunur. Her alanda etkin olmak tek başına yeterli olmaz. Zira sosyal medya yönetimi sadece paylaşım yapmak ve mesajlara cevap vermek olarak değerlendirilmemelidir.

Sosyal medya yönetme işi profesyoneller tarafından üstlenilmesi gereken ve hata kaldırmayan bir şeydir. Son yıllarda dijital reklam ajansı olarak ifade edilen kurumlarca üstlenen yönetme işi belirli bir plan ve program dahilinde yürütülmelidir.

Kadıköy Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi, firmanızın sosyal medya platformlarında görünürlüğü üstün kılmak, farkındalık oluşturmak, potansiyel ve var olan müşterilerle olan ilişkileri güçlendirmek demektir. Bunlar için iyi bir Sosyal Medya Stratejisine ihtiyaç duyulur.Sosyal Medya Yönetimi dijital pazarlama ve sosyal medya reklamlarını destekler nitelikte olması gerekmektedir. Toplama bakıldığında bu hedeflere uygun içerik üretimi büyük önem kazanmaktadır.

Tüm bunları sizin için düşünen bir ekip ile çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Adımları;

  • Firmanıza özel strateji geliştirilmesi,
  • Sosyal Medya Takvim planlaması,
  • Özgün asarım ve içerik üretimi,
  • Hesap takibi ve yönetimi,
  • Sosyal medya raporları.

Kadıköy 360 Derece Dijital Pazarlama Ajansı Wibisoft

Sektörünüze ve İşletmenize Özel Strateji Geliştirme

Kurum veya işletmenizin hedef kitlesini ve gelecek planlarını göz önüne alarak; benzer kurumların ve işletmelerin analizini yapıyoruz.

Analiz sonuçlarını ve beklentilerinizi birleştirerek hangi sosyal ağlarda, nasıl bir dille, nasıl bir içerik stratejisi ile yer alması gerektiğini yani kısacası sizin sosyal medya kimliğini oluşturuyoruz.

Marka Tanıtımı

Marka tanıtımı, sosyal medya yönetiminde bizim esas işimizdir. Bizimle çalışmak, markanızı sadece Youtube instagram, Facebook ve Twitter gibi iyi tanınmış ağlar ile birlikte tüm diğer kanallar üzerindeki tanıtımı için en etkili yol olacaktır.

Linkedin, Google Benim işletmem, pinterest gibi başka kanallar da tanıtımınızı yapma imkanı sağlayacağız.

Sosyal Medya Takvimi ve Planlama

Kadıköy sosyal medya yönetim Dijital Ajans Wibisoft olarak.Kurum veya işletmenizin için belirlenen sosyal medya kimliği doğrultusunda aylık olarak içerik planlaması yapıyoruz.

Gelecek ayın tüm içerik planlarını sizin tarafınızdan süzgeçten geçirilmiş ve onaylanmış olarak paylaşıma hazır duruma getiriyoruz.

Ay içinde gerçekleşen gündeme dair konular hakkında (Güneş tutulması, dünya çapında yaşanan ilgi çekici bir olay, ülkesel yaşanan büyük başarılar v.b.) kurum ve işletmeniz ile ilişkili özel içerikler oluşturuyoruz. Real-time (Eş zamanlı) adını verdiğimiz bu içeriklerle markanızın çok daha geniş kitlelere ulaşması ve sosyal medyada konuşulan konulardan uzak kalmaması önem veriyoruz.

Yarışmalarla ve etkileşimi yüksek paylaşımlarla sosyal medyada markanızdan olumlu olarak sıkça bahsedilmesini sağlayacak içerikler oluşturuyoruz.

SOSYAL MEDYA İÇERİK TAKVİMİ NEDİR? NASIL OLUŞTURULUR?

Etkili ve Dikkat Çekici Tasarımlar

Kadıköy dijital pazarlama ajansı olarak,görsel etkiye çok önem veriyoruz.İçeriklerinizle uyumlu, marka kimliğinizle bağlantılı, mesajlarınızı takipçilerinize daha etkili iletilmenizi sağlayacak ilgi çekici tasarımlar hazırlıyoruz.Sosyal medyada kullanıcıların çoğu zaman paylaşılan içerikten önce görsele göre etkileşim gösterdiği göz önüne alındığından, başarılı ve etkili görsellerin markanızın en büyük destekçisi olduğuna inanıyoruz.

Takip ve Yönetim

Kurum veya işletmenizin yer aldığı tüm sosyal ağlarda gelen mesajlar, yorumlar markanızın dili doğrultusunda cevaplanarak takipçilerle hızlı iletişim sağlanıp takipçi bağlılığı sağlanır.Takipçiniz olmayan ama sosyal medyada kurum veya işletmenizin hakkında konuşan takipçiler mention takibi ile tarayarak markanızın itibar yönetimini ve iletişimini sağlıyoruz.

Potansiyel müşteriniz olabilecek kullanıcılar ile iletişime geçerek marka bilinirliği ve marka sadakati oluşturulmasına yardımcı oluyoruz.Markanız hakkında sosyal medyada oluşabilecek kriz durumlarını önceden anlayarak, olası durumlar için gerekli kriz planları hazırlıyoruz.

Sosyal Medya Hesabı Raporları

Aylık olarak kurum veya işletmenizin tüm sosyal ağlardaki takipçi, etkileşim, içerik ve itibar raporlamasını yapıyoruz.Yarışma ve kampanyalar sonrası detaylı raporlarla yarışmanın markanıza etkilerini sizinle paylaşıyoruz.

Neden Sosyal Medya Yönetim Hizmetlerine Yatırım Yapmalısınız?

Sosyal medya hesap yönetimi için bütçe ayırmak, başlangıç aşamasındaki birçok şirket için gereksiz bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra sosyal medya yönetimi için zaman ve kaynak ayırmak, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) olmak üzere birçok kuruluş için zorlu bir iştir. Ancak sosyal medya, şirketinize markanızı ve işinizi büyütmek için mükemmel bir fırsat sunar. Dolayısıyla da birçok kişi tüm olumsuzlukları göz ardı ederek aşağıda sıraladığımız avantajlar için sosyal medya hesap yönetimi/kurumsal sosyal medya yönetimi hizmetlerine yatırım yapmaktadır.

Zamandan Tasarruf Etmek

Zaman, şirketlerin sosyal medyayı tercih etmesinin en yaygın nedenlerinden biridir. Bir sosyal medya ajansı tuttuğunuzda, tüm sosyal medya çabalarınızı yöneten bir partneriniz olur. Gelir getiren bir kanaldan ödün vermeden daima zamandan tasarruf edersiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Edinme

Profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetlerini sunan bir sosyal medya uzmanı ile de partner olabilirsiniz. Bir sosyal medya uzmanını kurum içinde işe almanın zamanı veya maliyeti konusunda endişelenmenize gerek yok. Bunun yerine, birinin uzmanlığına anında erişebilir, profesyonel sosyal medya sürecinizi verimli bir şekilde ilerletebilirsiniz.

Kaliteli Bir Strateji Oluşturma ve Sürdürme

Bir sosyal medya ajansı ile sosyal medya yönetim sürecinizi ilerletmek, sosyal medya stratejinizin aktif ve birinci sınıf kalmasını da sağlar. Marka bilinirliğinden takibe ve satışlara kadar istediğiniz sonuçları elde etmek için yaklaşımınızı sürekli ve proaktif olarak takip eder, geliştirerek marka algınızı maksimum verime ulaştırırlar.

İddialı Hedeflere Ulaşma

Çoğu şirket gibi, işletmeniz de doğal olarak sosyal medyadan ölçülebilir sonuçlar bekliyor olabilir. Belirli bir takipçi sayısına ulaşmak gibi iddialı hedefleriniz bile olabilir. Özel bir sosyal medya ajansı bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmakla birlikte etkili olacak kitleye de ulaşırlar.

Günümüzde pek çok işletme, rakipleriniz de dahil olmak üzere sosyal kampanyalar başlatmaya ve bunları sürdürmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda her geçen gün güncel bir strateji ile fark yakalamanın da yollarını aramaktadırlar. Sosyal medya yönetim hizmetlerini keşfederek ve bu hizmetlere yatırım yaparak rekabette öne geçebilir ve sosyal medyayı tüm avantajları ile kullanabilirsiniz.

Performansınızı Yükseltin

Markanızın sosyal medyada etkisiyle bilinen ve güvenilen bir marka haline gelmesi ile sektörünüzde Marka bilinirliği ile pazarlama performansınız artacaktır. Sosyal medya yönetiminin amacı sizi doğru kitleye ulaştırmak ve Yeni medyada ki halkla ilişkiler kısmını yönetmektir.

Sosyal Medya Hesaplarını Kendim Yönetsem Nasıl Olur?

Sosyal medya hesaplarını firmaların pek çoğu kendi yönetmek ister. Çünkü firma yetkilileri firma sosyal medya hesaplarının da tıpkı kişisel sosyal medya hesapları gibi yönetildiğini ve yönetiminin son derece kolay olduğunu düşünmektedir. Ancak bu düşüncenin tamamen yanlış olduğunu ve sosyal medya hesaplarının profesyonel bir reklam ajansı, dijital pazarlama uzmanı tarafından yönetilmesi gerektiğini ifade edebiliriz. Sosyal medya hesabını firmanın herhangi bir eğitim almadan ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymadan gerçekleştirilmesi firma hesabının amatörce kullanılmasına neden olacaktır

Wibisoft 360 derece dijital ajans olarak yurt içi ve yurt dışı birçok projede yer aldık.Referanslarımızı inceleyebilir,daha detaylı bilgi ve profesyonel sosyal medya yönetim hizmeti almak için Online Toplantı Talebi oluşturabilir.Uzman ekibimiz ile dilediğiniz bir zaman diliminde görüşme sağlayabilirsiniz.Sormak istediğiniz soruları yorumlarda belirtebilirsiniz.


Bize Ulaşın


Sosyal Medya Yönetimi , Neler Yapıyoruz ?

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

info

Gelişmelerden haberdar olun

Bizi Takip Edin