Wibisoft | Kurumsal Web Grafik Tasarım Ajansı|360 Derece Dijital Pazarlama Twitter yeni güncelleme 2021-Twitter web'de yeni güncelleme
logo home 9

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
twitter

Twitter, Web’de Versiyonunda Bir Değişikliğe Gitti

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Twitter logo
Twitter

The Verge’den gelen bir rapora göre Twitter mobilde uyguladığı bir değişikliği,Twitter web versiyonuna da getirecek. Twitter’ın web’deki görüntüleri otomatik olarak kırpmayı durdurduğu bildirildi.Twitter yeni güncelleme 2021. İşte detaylar.

Araştırmacılar ve kullanıcılar, kırpma algoritmalarının ırk ve cinsiyete dayalı olarak önyargılı olma eğiliminde olduğunu keşfettikten sonra, artık platform görüntü kırpma ayarlarını değiştirdi. Görüntüler bir süredir mobil uygulamada tam boyutlu görünüyordu. Artık bu değişiklik web versiyonuna da getirildi. Örneğin, Twitter üzerinde bir tweet ile birlikte portre biçiminde bir fotoğraf gönderirseniz, algoritmanın karar verdiği yerde kırpılmak yerine artık tam dikey haliyle gösterilecektir. Bununla birlikte, bir web sitesine gömülü resimler içeren tweet’ler, hala kare olacak şekilde kırpılır. Bir web makalesini bir resme bağlarsanız, en boy oranı veya platformdan bağımsız olarak, otomatik olarak 16:9’a kırpılır.

twitter kus
twitter

Twitter,otomatik kırpma konusundaki bir tartışmanın ardından fotoğrafları görüntüleme şeklini değiştirdi. Bazı kullanıcılar, hem siyah hem de beyaz yüzleri gösteren bir fotoğraf sunulduğunda, kırpma algoritmasının otomatik olarak beyaz yüze kırpma eğiliminde olduğunu fark ettiler. Araştırmacılar, beyaz insanlara ve kadınlara karşı hafif bir önyargısı olduğunu etkili bir şekilde kanıtladı, ancak Twitter bundan kısa bir süre önce kırpmayı aşamalı olarak kaldırmaya karar verdi.

Kırpma bir bakıma iyiydi, çünkü ne olup bittiğini daha iyi görmek için resme veya bağlantıya tıklamanızı sağlayabilir, bir web sitesini veya kişinin katılımını artırabilir. Yine de, daha az kırpılmamış görselin Twitter’da daha iyi bir deneyim sağlayacağını kimse inkar edemez.

 

 

 

Kaynak

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir