Skip links

Web Tasarımı: Harika Bir Web Sitesinin Sırları Nelerdir? Profesyonel bir site oluşturmak için ipuçları.

Harika bir web sitesi, iş cephaneliğinizdeki en önemli araçtır. Bu sayede ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerin parmaklarının ucuna kadar getirebilirsiniz. Pek çok şirketin web varlıkları için her zamankinden daha fazla zaman ve para harcaması şaşırtıcı değil. Peki ama başarılı bir siteye nasıl ulaşıyorlar? Harika bir web sitesinin sırları nelerdir?

Bir web sitesi şirketinizin ilk temas noktasıdır ve insanların sizi nasıl algıladığını belirleyebilir veya bozabilir. İşte harika bir site tasarlamak için bazı ipuçları:

  • Web Tasarımı yaparken ya da profesyonel bir hizmet alırken sitenizi güven ve güvenilirlik oluşturmak için kullandığınızdan emin olun. Memnun müşterilerden gelen referansları, ürünlerinizin geçmişte başkalarına nasıl yardımcı olduğunu gösteren vaka çalışmalarını ve potansiyel müşterilere size güvenebileceklerini gösterecek diğer bilgileri kullanın.
  • Sitenizi satış yapmak için kullanın. Sadece ürünlerinizden bahsetmek yerine, doğrudan konuya girin ve ziyaretçilere onlarla neler yapabileceklerini ve ne kadar ödemeleri gerektiğini bildirin. -Mobil uyumlu olduğundan emin olun. İnsanların telefonlarında geçirdikleri süre son birkaç yılda önemli ölçüde arttı, bu nedenle sitenizi açmadan önce masaüstü bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlar için de optimize edildiğinden emin olun.
  • Ziyaretçilerin sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırın. İnsanlar randevu almak veya bir soru sormak istiyorsa, sitenizin her sayfasında bir e-posta adresi ve/veya telefon numarası vererek bunu yapmalarına yardımcı olun.
  • Çok fazla renk veya grafik kullanmayın. Ziyaretçiler, dikkatlerini aradıkları şeyden uzaklaştıran gösterişli grafikler veya yüksek renkler değil, okunması ve anlaşılması kolay, net ve basit bilgiler ister.
  • Doğru yazım ve dilbilgisi kullanın. Bu sadece herhangi bir hata yapmadığınızdan emin olmakla ilgili değildir; sitenizin içeriğinin okunması ve anlaşılması kolay olduğundan emin olmakla ilgilidir.
  • Sitenizi yeni bilgilerle güncel tutun. Uzun süre boşta kalmasına veya bayatlamasına izin vermeyin; ziyaretçilerin her zaman güncel bilgiler gördüklerini bilmeleri için düzenli olarak güncelleyin.
  • Basit, gezinmesi kolay bir tasarım kullanın. Ziyaretçiler aradıklarını bulmak için çok çalışmak zorunda kalmak istemezler; sitenizin düzeninin göz yormadığından ve çok fazla renk veya grafik kullanmadığından emin olun. Ziyaretçiler, dikkatlerini aradıklarından uzaklaştıran gösterişli grafikler veya yüksek renkler değil, okunması ve anlaşılması kolay, net ve basit bilgiler ister.
  • Çok fazla bağlantı veya düğme kullanmayın. Ziyaretçiler, ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşmak için sayfalarca bağlantıya tıklamak zorunda kalmak istemezler; sitenizin tasarımını basit tutmak için “Ana Sayfa” ve “Hakkımızda” gibi yalnızca bir veya iki düğmeye yer verin. Birisi siz veya işletmeniz hakkında daha fazla bilgi isterse, bunu kendi zamanlarında arayabilir.

  • Çok fazla duvar örmeyin. Ziyaretçiler erişilebilir olduğunuzu ve sadece onlara bir şeyler satmakla ilgilenmediğinizi bilmek ister; sitenizin her sayfasına telefon numaranızı, e-posta adresinizi, fiziksel adresinizi ve web sitesi URL’nizi ekleyerek insanların sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırın.

Profesyonel bir web tasarımı yaptırmak istiyorsanız referanslarımızı inceleyebilir, bize ulaşabilirsiniz 

 

 

Yorum gönderin

Home
Account
Cart
Search